Fotowoltaika – niewyczerpana
energia prosto ze słońca
Fotowoltaika to proces produkcji energii elektrycznej z darmowego i niewyczerpalnego źródła energii – promieniowania słonecznego. Obecnie obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój fotowoltaiki, a słońce stanowi trzecie co do wielkości źródło energii odnawialnej na świecie (po wodzie i wietrze). Szacuje się, że za kilka lat stanie się drugim największym źródłem OZE. Energia słoneczna może być wykorzystywana do zasilania niewielkich urządzeń przenośnych, takich jak kalkulatory czy zegarki, ale też lamp i sygnalizacji drogowych oraz parkometrów. Co ważne, każdy z nas może czerpać korzyści z naturalnego źródła energii również do zasilania swoich urządzeń domowych. Pozwala to na osiągnięcie znacznej niezależności od stale rosnących cen prądu, a także zmniejszenia emisyjności i spowolnienia postępującej degradacji środowiska naturalnego.
Profesjonalny montaż zawsze odbywa się w zgodzie z obowiązującymi wymaganiami technicznymi, kryteriami przyłączenia oraz dokumentacją techniczną. Przed przystąpieniem do montażu paneli, nasi eksperci rzetelnie przeprowadzą audyt fotowoltaiczny, co pozwoli zagwarantować, że instalacja spełni wszystkie wymogi bezpieczeństwa i będzie w pełni efektywna.
Podczas audytu fotowoltaicznego:
- ustalimy zapotrzebowanie na prąd i na tej podstawie dobierzemy odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej,
- ocenimy możliwości montażowe i zaproponujemy dedykowany system montażowy,
- zweryfikujemy stopień zacienienia dachu lub gruntu,
- kompleksowo zajmiemy się przygotowaniem dokumentacji pozwalającej na podłączenie instalacji do Zakładu Energetycznego oraz otrzymanie dofinansowania po wykonanym montażu.
Informacje zebrane podczas audytu fotowoltaicznego posłużą nam do przygotowania projektu instalacji fotowoltaicznej. Montaż paneli fotowoltaicznych na podstawie takiego projektu umożliwi Inwestorowi osiągnięcie maksymalnej wydajności, a tym samym zapewni szybki zwrot inwestycji.
Korzyści płynące ze stosowania ekologicznych rozwiązań:
Bezpieczeńtwo
Przyjazne dla środowiska
Bezpieczeńtwo
FAQ
Jest to technologia, która przy wykorzystaniu specjalnych urządzeń (instalacja fotowoltaiczna) przetwarza promieniowanie słoneczne na energię słoneczną. Cały proces jest przyjazny dla środowiska.
Przede wszystkim ze względu na oszczędność. Prąd, który zostanie wytworzony, pokryje zapotrzebowanie własne, oddając nadwyżki do sieci energetycznej, które odbierasz w momencie kiedy instalacja fotowoltaiczna nie ma produkcji (np. w nocy).