Klimatyzacja do domu jest coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem, nie tylko w domach jednorodzinnych, ale nawet w mieszkaniach.

 

Klimatyzacja w domu lub mieszkaniu jest niezastąpiona, gdy upał staje się nieznośny. Jeśli zależy ci na uzyskaniu dobrego efektu, wybierz klimatyzator montowany na stałe.

Wiele osób pod wpływem impulsu lub chcąc szybko rozwiązać problem, kupuje klimatyzator przenośny. To jednak tylko półśrodek. Komfortową temperaturę w domu lub mieszkaniu utrzymasz dopiero po zamontowaniu klimatyzatora stacjonarnego split lub multisplit.

Jak dobrać klimatyzator do domu?

Najważniejszym parametrem klimatyzatorów jest moc chłodnicza, którą najprościej obliczyć poprzez zrobienie dokładnych pomiarów emisji ciepła z urządzeń elektrycznych i ze ścian oraz z pomiarów nasłonecznienia.

Dzięki tym pomiarom nie ma problemów z obliczeniem mocy chłodniczej, co jest szczególnie istotne w przypadku biurowców i pomieszczeń firmowych.

Jeżeli chodzi o domy jednorodzinne, to przyjmuje się, że każdy metr kwadratowy pomieszczenia wymaga 0,1 KW. Oznacza to, iż w pomieszczeniu mającym 25 metrów kwadratowych należy zamontować klimatyzator o mocy mniej więcej 2,5 KW.

Odpowiednio dobrana moc klimatyzatora zapewnia szybkie schłodzenie wnętrza, a także utrzymanie optymalnej temperatury, nawet podczas upałów.

 

Instalacja wykonana przez Naszą firmę SOLAR WÓJCIK Piotr Wójcik

SOLAR WÓJCIK

Piotr Wójcik

Biuro

ul. Przemysłowa 2
Mielec
663 996 512
solarwojcik@onet.pl

Zapraszamy na Naszego Facebooka

Zapraszamy

pon - pt     8:00 - 16:00

sobota     -  zamknięte

niedziela  -  zamknięte